01

MÄRTS, 2015

Välisvaatlejate võõrustamine Riigikogu valimistel

Koostöös Avatud Eesti Fondiga võõrustasime 17 valimisvaatlejat Ukrainast, Grusiast, Moldovast ja Armeeniast. Projekti eesmärgiks oli tutvustada valimisvaatlusega tegelevate kodanikeühenduste esindajatele Eesti valimisõigust ja -süsteemi, sh e-valimisi, ning korraldada valimisvaatlust 1. märtsil 2015 Riigikogu valimiste valimispäeval.

Projekti raames toimus kahepäevane seminar Eesti valimissüsteemist, poliitilisest süsteemist ja Riigikogu valimiste kampaaniast, ning interneti teel hääletamisest. Lisaks sellele toimus rahvusvaheline ümarlaud valimisvaatluse planeerimisest ja metoodikaseminar valimisvaatlusest Eestis.

Valimispäeval toimus valimiste vaatlemine väikestes grupides (2-3 inimest) Tallinnas ja Harjumaal. Kokku külastati ca 40 valimisjaoskonda ja jälgiti elektrooniliste häälte lugemist Vabariigi Valimiskomisjonis.

Valimispäevale järgneval päeval vaadeldi häältelugemist Tallinna valimiskomisjonis (korduslugemine) ja toimus kokkuvõttev seminar Avatud Eesti Fondis.

Õppevisiidil osalesid eksperdid Ukraina Valijate Komiteest, ühendusest OPORA, Rahvusvaheline Selts Vabade Valimiste ja Demokraatia eest – ISFED (Gruusia), organisatsioonist Promo-LEX (Moldova) ja Transparency International Korruptsioonivastasest Keskusest (Armeenia).

Artboard

Liitu uudiskirjaga!

You have Successfully Subscribed!