15

OKTOOBER, 2017

Kohalikud valimised meelitasid taas vaatlejaid Venemaalt

Eestis toimuvaid kohalikke valimisi saabus vaatlema vabaühenduste ekspertide delegatsioon Venemaalt.

“Venemaa kolleege huvitab eelkõige meie e-valimiste süsteem, aga ka valimiskorraldus üldiselt. Tegemist on suure vaatlemiskogemusega ekspertide rühmaga, kes tegeleb valimisvaatlusega erinevates Vene Föderatsiooni subjektides,” sõnas Euroopa Algatute Keskuse juht Jevgeni Krištafovitš.

Euroopa Algatuste Keskus võõrustab ja koolitab välisvaatlejaid kõikidel Eestis toimuvatel üldistel valimistel alates 2009. aastast. Eestis on käinud vaatlejad Venemaalt, Ukrainast, Moldovast, Gruusiast, Armeeniast, Valgevenest ja teistest riikidest.

“Meie jaoks on oluline jagada parimaid Eesti kogemusi eelkõige arengukoostöö sihtriikidele ja naaberriikidele. Meil on suur heameel, et saame oma programmide kaudu toetada Venemaal tegutsevaid vabaühendusi, kes vaatamata ebasoodsale keskkonnale ja valitsuspoolsele survele siiski korraldavad sõltumatut valimisvaatlust oma kodumaal ning informeerivad Venemaa ja välismaa üldsust seal aset leidnud rikkumistest. Kuigi olukord valimisvabadusega Eestis ja Venemaal on väga erinev, kogemuste vahetamine Venemaa kolleegidega on meie organisatsiooni jaoks väga tähtis,” lisas Krištafovitš.

Venemaa ekspertide delegatsiooni kuuluvad vaatlejad Moskvast, Peteburist, Tomskist, Kazanist ja Tverist.

Artboard

Liitu uudiskirjaga!

You have Successfully Subscribed!