06

VEEBRUAR, 2016

Eestis näidati üles solidaarsust Venemaa poliitvangiga

Venemaa demokraatide sõbrad korraldasid 6. veebruaril 2016 Venemaa saatkonna ees solidaarsusaktsiooni noore poliitvangi Ildar Dadini toetuseks. Moskva kohus mõistis Dadini sanktsioneerimata meeleavaldustel osalemise eest kolmeks aastaks vangi.

33-aastase Ildar Dadini süü seisneb selles, et ta võttis osa Moskvas toimunud rahumeelsetest meeleavaldustest Ukraina toetuseks, mis ei olnud võimude poolt sanktsioneeritud. Ta ei loopinud politseinikke kividega ega pööranud autosid ümber. 2015. aasta suvel jõustunud Kriminaalkoodeksi kohaselt võidakse Venemaal inimesi kriminaalkorras vastutusele võtta “miitingu, demonstratsiooni, rongkäigu või piketi korraldamise või läbiviimise reeglite” rikkumise eest, kui aktivistid tulevad ilma loata lihtsalt kohale. Ildar Dadin on esimene Venemaa poliitvang, kes selle paragrahvi alusel karistada sai. Käesoleval ajal aga on menetluses veel kolm sarnast kriminaalasja.

Välkaktsioonid Ildar Dadini vabastamiseks toimusid samal ajal Venemaal, aga samuti Londonis, Kiievis, New Yorgis, Washingtonis, Haifas, Pariisis, Prahhas, Stokholmis, Torontos, Berliinis ja teistes kohtades. Lisaks on käivitatud internetiaktsioon, kus tuntud ja vähemtuntud inimesed postitavad selfie’sid sõnumiga “Ildar Dadin vabaks” hashtagiga #freedadin.

Vene demokraatide sõbrad on mitteformaalne grupp, mis koosneb Vene opositsionääride partneritest, kodanikeühenduste esindajatest ja Venemaa demokratiseerumise pooldajatest.

Artboard

Liitu uudiskirjaga!

You have Successfully Subscribed!