24

NOVEMBER, 2015

Eesti kogemus aitab arendada Ukraina e-teenusi

Ivano-Frankivskis toimunud rahvusvahelisel konverentsil Eesti esindajad tutvustasid e-riiki, kohalike omavalitsuste e-teenuste kättesaadavust ja andmekaitse süsteeme.

“See on meie teine suur projekt Ivano-Frankivski oblastiga viimase viie aasta jooksul. Meeldiv on tõdeda, et ehkki keskvalitsuse tasandil vajaliku infrastruktuuri e-teenuste arendamiseks veel nõutavas mahus loodud ei ole, kohalik võim teeb siiski omapoolseid samme, et lihtsustada juurdepääs avalikele teenustele ning teha neid läbipaistvateks, kasutades selleks teiste riikide kogemusi,” ütles Euroopa Algatuste Keskuse juhataja Jevgeni Krištafovitš.

Konverentsist võtavad osa kõikide Ukraina oblastite esindajad ja lisaks veel Eesti, Slovakia, Ungari ning Poola eksperdid. Eestist selles osalesid Jõhvi abivallavanem Vello Juhkov ja TTÜ Õiguse Instituudi lektor Aleksandr Popov.

“Meie eesmärgiks oli võtta kokku kaks aastat kestnud projekt, mille raames me tutvustasime Ukraina kohalike omavalitsuste ja oblastite valitsuste ametnikele ning haldusteenuste arenguga tegelevatele praktikutele parimaid rahvusvahelisi praktikaid, mille rakendamist me soovime näha Ukrainas. Konverensti lõppresolutsioon koos meiepoolsete seadusloome ettepanekutega saadetakse ka parlamenti ja valitsusse,” lisas konverentsi korraldanud Kodanikukeskuse “Etalon” esindaja Lesja Aronets.

Konverents toimus projekti “Ivano-Frankivski oblasti haldusteenuste kvaliteedi ja efektiivsuse tõstmine kogukonna ja võimu koostöö kaudu” raames, mille rahastas Euroopa Komisjon.

Artboard

Liitu uudiskirjaga!

You have Successfully Subscribed!