Foto: Saksa Liitvabariigi suursaatkond Eestis

25

AUGUST, 2016

Jevgeni Krištafovitš kohtumisest liidukantsleriga: Merkel on Eesti asjadest üllatavalt hästi informeeritud

Avalikult väljakuulutatud ürituste kõrval kohtus Angela Merkel Eesti-visiidil kaheksa Saksamaa saatkonna poolt valitud aktiivse inimesega, et saada kohalikku sissevaadet ja nägemust, vahendab DELFI.

Saksa saatkonna korraldatud hommikusööki võiks nimetada arvamusliidrite kohtumiseks – kutse olid saanud nii õiguskantsler Ülle Madise, Eesti Välispoliitika Instituudi juhatuse liige Andres Kasekamp, venekeelse telekanali ETV Pluss peatoimetaja Darja Saar kui Euroopa Algatuste Keskuse direktor Jevgeni Krištafovitš.

Jevgeni Krištafovitši sõnul arutati hommikusöögil Euroopa poliitikat, tulevikku ja väljakutseid, mis on Euroopa ees. “Kõne all oli Eesti koht Euroopas ja meie väljakutsed, mis on seotud vähemusrahvuste poliitikaga ja selle faktiga, et oleme Venemaa naabrid.”

Vestlusringis arutati põgenikega seotud asju ja integratsioonipoliitikat. Üldiseltmalt tuli kõne alla, kuivõrd meie ühiskonnad on valmis selleks, et siin eksisteerivad erinevad kultuurid.

“Rääkisime pikalt ka Euroopa välispoliitikast üldiselt. Teemaks olid Türgi, Süürias toimuv, Liibanon – Merkel nägi kõigis laiemat pilti. Merkel teab väga hästi, mis Ukrainas toimub, ja oli detailideni kursis, kellele näiteks mingisugune telejaam kuulub,” tunnustas Euroopa Algatuste Keskuse direktor.

Krištafovitšit üllatas Merkeli informeeritus meie kohalikest asjadest. “Teda on väga korralikult briifitud. Ta rääkis palju sellest, millised olid ta kaheksa aasta taguse visiidi muljed ning võrdles neid tänasega.”

Liidukantsler märkis kohtumisel, et Balti riikide kui endiste Nõukogude Liidu maade käekäik mõjutab suuresti ka teiste endiste liiduvabariikide saatust. “Meie positiivset eeskuju saaks Merkeli sõnul täiendavalt kasutada, et nemad teeksid ka omalt poolt vajalikke reforme. Lääneriiikide poolne abi ei saa Merkeli hinnangul seisneda lihtsalt selles, et anname raha, vaid me peame neil aitama areneda,” vahendas Krištafovitš Merkeli sõnumit.

Loe uudise tervikteksti DELFIst.

Artboard

Liitu uudiskirjaga!

You have Successfully Subscribed!